سوالات متداول درباره اقامتگاه آلمن

هنرمندسرا و اقامتگاه بومگردی آلمُن واقع است در ضلع شرقی استان اصفهان و جنوب تالاب گاوخونی، در بافت قدیمی شهر حسن آباد و نزدیکترین شهر به کویر خارا است.

فاصله اقامتگاه آلمُن تا شهر تهران حدود 550 کیلومتر و کمتر از شش ساعت راه جاده ای است .بهترین راه برای رسیدن از تهران به آلمُن ،مسیر تهران-کاشان-جاده نایین-ورزنه-حسن آباد میباشد.

فاصله اقامتگاه آلمُن تا شهر اصفهان حدود 110 کیلومتر و کمتر از دو ساعت راه جاده ایست. بهترین مسیر از اصفهان ، دروازه شیراز به بهارستان -جاده قلعه شور-نیک آباد-حسن آباد میباشد.

از طریق پایانه های مختلف از تهران به اصفهان (ترمینال کاوه ) آمده و از آنجا به ترمینال جی در ابتدای خیابان همدانیان در اصفهان آمده و از آنجا میتوانید از تاکسی های اصفهان به حسن آباد استفاده کرده و یا در دو نوبت صبح و ظهر از اتوبوس ویژه حسن آباد استفاده کنید.

در ضمن ، همه روزه عصرها از میدان قیام تهران ، یک اتوبوس به سمت حسن آباد حرکت کرده و همین اتوبوس از حسن آباد هر روز به سمت تهران در حرکت است.

جهت اطلاع از ساعات حرکت اتوبوسهای حسن آباد از ترمینال جی با دفتر اطلاعات این ترمینال  و جهت اطلاع از زمان حرکت اتوبوس از میدان قیام با مدیریت اقامتگاه تماس بگیرید.

آلمُن دارای شش اتاق با ابعاد مختلف است و ظرفیت پذیرش چهل میهمان را داراست.
اتاق طبیعت و هنر (زمستانه)- حدود 32 متر مربع
اتاق صنایع دستی (گوشواره زمستانه) -24 مترمربع
اتاق خوشنویسی (بهاره)- 10 مترمربع
اتاق موسیقی (گوشواره تابستانه)- 24 مترمربع
اتاق هنرمندان (تابستانه) -12 مترمربع
اتاق عروسک و دست سازه ها (تابستانه) – 12 مترمربع

امکانات خواب شامل : رختخواب ، پتو، بالشت و ملحفه و روبالشتی استریل و وکیوم شده میباشد.

امکانات گرمایشی و سرمایشی شامل : بخاری گازی ،کرسی ، پنکه و کولر آبی است.

پذیرش میهمان بدون رزرو قبلی انجام نمیشود.
با توجه به زمان مورد نظر جهت رزرو (زمان پیک سفرهای گردشگری یا زمان غیر پیک) بین سه ماه تا چند روز قبل ،زمان جهت رزرو متغیر است.

بله، از دادن اتاق به زوجهایی که دارای محرمیت قانونی نیستند معذوریم همچنین اقامتگاه در اختیار گروه هایی که دارای دیجی و قلیان و نوشیدنی های الکلی و… باشند و اهدافشان از گردشگری منطبق با اهداف و رسالتهای گردشگری پایدار نباشد ، قرار نخواهد گرفت.

در حال حاضر ، آشپزخانه در اختیار برای میهمانان فراهم نیست اما امکان استفاده از یک یخچال ویژه میهمانان و گرم کردن غذا با هماهنگی قبلی وجود دارد.

امکان روشن کردن آتش با هیزم وجود ندارد.

هزینه اسکان همراه با صبحانه بوده و بر اساس تعداد نفرات میباشد و نه ظرفیت هر اتاق.هزینه اسکان برای گروه های بالای 20 نفر دارای تخفیف میباشد. جهت اطلاع از هزینه ها با مدیریت سایت تماس بگیرید.

جهت قطعی شدن رزرو لازم است تا حداقل نیمی از مبلغ کل اسکان پرداخت شده و مابقی در زمان حضور در اقامتگاه و قبل از ترک آن بطور کامل پرداخت گردد.

هزینه برای کودکان زیر دو سال رایگان و تا نه سال نیم بها میباشد.

مدت زمان اقامت برای میهمانان به صورت 22 ساعت در نظر گرفته شده و در زمانهای غیر پیک تا 24 ساعت مقدور است.
ساعت پذیرش میهمان در زمانهای غیر پیک با هماهنگی قبلی از ساعت 7 صبح تا 8 شب ممکن میباشد اما در زمانهای پیک سفر ، ساعت ورود و خروج مسافرین طبق قوانین هتلی خواهد بود.

در زمانهای غیر پیک امکان کنسلی تا 72 ساعت قبل از زمان رزرو شده با کسر ده درصد از کل هزینه اسکان مقدور بوده و در کمتر از آن با کسر ده درصد به اضافه هزینه های احتمالی انجام شده .
در زمانهای پیک سفر امکان کنسلی تا 72 ساعت قبل از زمان رزرو با کسر ده درصد از کل هزینه اسکان  وجود دارد اما بعد از آن با توجه به خسارت وارده به اقامتگاه به صورت توافقی تا سقف پنجاه درصد از کل هزینه دریافت میگردد.

همراه داشتن حیوانات بی خطری که دارای سرو صدا نبوده و ترسی را برای دیگران ایجاد نکنند ، درون جعبه یا قفس با تعهد به نگهداری فقط در فضای باز حیاط ممکن میباشد.

خیر ، اتاقها فاقد سرویس بهداشتی و حمام بوده و یک سرویس بهداشتی مشترک، دارای سه توالت ایرانی ، یک توالت فرنگی، یک حمام و دو دوش اضطراری وجود دارد.

در هنرمندسرا و اقامتگاه بومگردی آلمُن علاوه بر اسکان ، امکان سفارش غذای خانگی و انواع دسرها و میان وعده های تازه ای که در آشپزخانه آلمُن و در همان محیط اقامتگاه از بهترین مواد غذایی تهیه میشوند با هماهنگی قبلی وجود دارد.
امکانات خواب شامل تشک،پتو ،بالشت و ملحفه های استریل و وکیوم شده میباشد.
امکان هماهنگی و داشتن راهنمای محلی وجود دارد. همین طور حسن آباد دارای آژانس محلی است.
محله آلمُن دارای کتابخانه ای ویژه کودکان و نوجوانان است که بوسیله کودکان مدیریت شده و امکان استفاده از آن برای میهمانان کوچک آلمن وجود دارد.

همچنین اقامتگاه آلمن دارای فروشگاه صنایع دستی ویژه خود میباشد که دارای تولیدات منحصر بفردی است که در جهت حمایت از صنایع دستی بومی تولید و به فروش میرسد.
هنرمندسرای آلمن شرایط ویژه ای را برای گردشگری هنری و داشتن لحظاتی متفاوت همراه با آموزش و لذت بردن از بازیهای هنری فراهم نموده است.

امکان رزرو گروه موسیقی سنتی از طریق اقامتگاه وجود دارد.

امکان برگزاری مراسم خاص و ویژه برای گروهها در زمان اقامت با هماهنگی قبلی محیاست.

امکان پذیرایی های خاص با چیدمان متفاوت هنری بنا به درخواست ، سلیقه و سفارش میهمانان از ویژگیهای متمایز آلمُن است.

آلمُن همواره آماده همکاری با هنرمندان،نویسندگان ، اهالی ادب و سینما و دیگر فرهیختگان علمی ، فرهنگی و ورزشی کشور جهت برگزاری ورکشاپ،فستیوال و رویدادهای ویژه میباشد.